W jaki sposób wybrać ślubne ubrania?

W jaki sposób wybrać ślubne ubrania?

3.00 / Głosów: 1

Ślub i przygotowania do niego kojarzą się ze stresem. Masa rzeczy do zaplanowania wcale się nie kończy, a tych kwestii stale jest coraz więcej. Najlepiej więc zabrać się za poszukiwanie sukni ślubnej i garnituru dla Pana Młodego jak najwcześniej. Nie chodzi o to, aby sukienka była po prostu ładna, musi być ona odzwierciedlać Twoją osobowość, a dodatkowo podkreślać sylwetkę. Jak taką znaleźć i jakie dodatki dobrać?

Jaki kolor sukni dla Panny Młodej wybrać?

Kolorów i fasonów w salonach z sukniami ślubnymi jest niemało. Niełatwo jest zatem odszukać elegancką, a równolegle wygodną i dobrze układającą się suknię. Kolor nie musi być tylko biały, coraz częściej odchodzi się od szablonowego podejścia w tej kwestii. W tym momencie modne kolory to też toffi, delikatna szarość i śmietankowy i delikatny róż. Wszystko zależy od tego, w czym Panna Młoda będzie czuła się najlepiej.

Ogólnie przyjmuje się cztery kolory odcieni bieli. Czysta biel, która na ciemnej karnacji wygląda najlepiej. Biel jedwab – delikatny kolor, przeważnie wybierany i kość słoniowa – wpadająca w odcień żółtego. Pojawia się jeszcze kolor szampana, jaki wpada w odcień różu. Tak faktycznie ile kolorów, tyle pomysłów na suknię ślubną. Co do fasonu, Panna Młoda musi go dobrać do swojej sylwetki.

Welon i dodatki – jak je dobrać do sukni ślubnej?

Welon, ale który wybrać? Skoro wzorów i modeli jest tak dużo? Na pewno zróbmy to wtedy, kiedy już mamy wytypowaną sukienkę. Natomiast krój nie powinien odbiegać od jej stylu – sukienka z odsłoniętymi plecami źle będzie wyglądać z długim welonem. W tej wersji lepszy byłby welon skrócony bądź tylko subtelna dekoracja do włosów.

Welon krótki można założyć do włosów krótkich albo spiętych w kok. Długi natomiast najbardziej może być dodatkiem do sukienki prostej bądź typu rybka. Popularne są także wianki kwiatowe. Panie w wielu przypadkach życzą sobie, aby były wykonane z takich samych żywych kwiatów, co bukiet ślubny. Taki wzór wianka to także bardzo dobry wybór do ślubu odbywającego się w letni gorący dzień.

W jaki sposób wybrać piękną suknię ślubną?

Suknia ślubna musi być piękna i odpowiadać Twojemu stylowi. Pamiętaj jednak, że będziesz musiała spędzić w niej wiele godzin. Nie może być niewygodna, a już na pewno nie ma możliwości, że nie będzie doskonale dopasowana. Przed ślubem należy wprowadzić wszelkie poprawki krawieckie, aby w żadnym miejscu materiał nie uciskał ciała, ani nie odstawał. Pamiętaj o tym i powodzenia!

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Najważniejsze jest to, aby suknia podobała się pannie młodej i to najważniejsze.

Oceń:
  • 0
  • 1
Inne artykuły z tej kategorii