Poznaj zalety rehabilitacji!

Poznaj zalety rehabilitacji!

brak ocen

Zalet rehabilitacji jest bardzo dużo. Pomaga pacjentom przy problemach psychicznych oraz fizycznych. Dzięki jej stosowaniu mogą oni wrócić do całkowitej lub częściowej sprawności, co jest bardzo pocieszające. Wykonywana jest w domy, centrum specjalistycznym czy też w szpitalu. Może być ogólna albo spersonalizowana pod konkretnym przypadkiem pacjenta. Jest wykorzystywana po udarach mózgu, wypadkach, kobiet po mastektomii oraz przy dzieciach z wadami wzroku, słuchu bądź twarzoczaszki!

Na czym polega elektroterapia i jakie daje rezultaty?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu stosuje się prąd stały bądź zmienny. Dostarcza to rewelacyjne rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Zapewne Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz powoduje, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm i przeróżne zwyrodnienia.

Lasery lecznicze – na czym polegają zabiegi?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których stosuje się lasery lecznicze. Mają one rozmaite działanie, które wynika z określonego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Z powodu laseroterapii można bezboleśnie pozbyć się pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niedużych guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu ciężko gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Wskutek laseroterapii można także zniwelować ból — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Zabieg, który leczy zimnem, czyli krioterapia!

Być może wydaje Ci się to dziwnym zabiegiem, ale krioterapia jest efektywna i dodatkowo udowodniona naukowo. Pomaga dojść do zdrowia po licznych urazach sportowych, a także osobom po wypadku. Jest pomocna w uzdrawianiu stanów depresyjnych, łagodzi zmiany zwyrodnieniowe, a także stosuje się ją w odnowie biologicznej. Może być stosowna miejscowo lub ogólnie, w zależności od zaleceń lekarza prowadzącego. Ważne, aby nie leczyć się samemu!

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii