Na co zwrócić uwagę przy wyborze lustra do łazienki?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lustra do łazienki?

brak ocen

Poranne i wieczorne zabiegi pielęgnacyjne Panów i Pań wymagają dobrego lustra. I nie chodzi już tylko o odbicie twarzy jak za czasów naszych babć. Obecnie istotną kwestią jest również kompozycja, jaką lustro będzie tworzyć z pozostałymi akcesoriami. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości, jakie lustro kupić, zapraszamy do artykułu, w którym zgromadziliśmy kilka cennych informacji na temat urządzenia łazienki. 

Odpowiedni kształt i wymiary luster łazienkowych 

Jeszcze parę lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyło przekonanie, że najlepiej, żeby nie było ono szersze od umywalki. Dzisiaj ta zasada nie jest już tak sztywna oraz niekoniecznie jest wykorzystywana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela oraz stylu, w jakim zbudowana jest łazienka. Z całą pewnością duże rozmiary są bardziej powszechne. Zakłada się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest okrągłe. Z praktycznego punktu widzenia, zwykle wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalką. Kształty powinny być dobrane do stylu wnętrza oraz preferowanego gustu.

Okrągłe i prostokątne lustra w łazience 

Okrągłe lustra w łazience były bardzo stylowe. Obecnie moda ta ulega zmianie, niemniej w dalszym ciągu okrągły kształt ma swoich zwolenników. Przede wszystkim w sytuacji, kiedy łazienka jest w stylu zdominowanym przez delikatne krawędzie, opływowe kształty i zaokrąglenia to oczywistym wyborem jest kolisty charakter lustra. Im wystrój bardziej charakteryzuje się prostokątnymi rozwiązaniami, tym lepszy będzie taki kształt lustra.

Podświetlone lustro łazienkowe 

Coraz większa grupa osób docenia znaczenie podświetlenia. Wynika to w szczególności z tego, że jest to coś więcej, aniżeli gadżet. Dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć odpowiedni klimat wokół umywalki, jednak jego największą zaletą jest podkreślenie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie wyjściowego makijażu czy golenie zarostu są dużo łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem.

Lustra z ramą vs bez ramy

To pytanie brzmi trochę staromodnie, ale jest nadzwyczaj zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest powszechny. W szczególności ich ozdobne wersje zyskują ogromną popularność, niemniej z całą pewnością, warto przemyśleć tę kwestię. Jeśli łazienka posiada klasyczny wystrój, rama będzie eleganckim dopełnieniem. W przypadku nowoczesnego designu lepiej postawić na bardziej surowe i ostre kształty bez ramy.

Czy ważna jest spójna kompozycja wnętrza urządzonej łazienki?

Są pewne zasady dotyczące aranżacji wnętrz czy to z architektonicznego punktu widzenia, czy z modnego podejścia feng-shui. Przestrzeganie ich w jakimś stopniu ułatwia dobór elementów i zagospodarowanie przestrzeni użytkowej. Spójna całość kompozycji prezentuje się schludnie i precyzyjnie, ale czy zawsze ciekawie? Niekonwencjonalne pomysły, indywidualne rozwiązanie, to gwarancja oryginalnego i całą pewnością niepowtarzalnego wystroju łazienki.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Lustro to bardzo ważna i przydatna rzecz no i musi być przede wszystkim rzeczą funkcjonalną.

Oceń:
  • 0
  • 0
Inne artykuły z tej kategorii