Wykonaj własnoręcznie album na zdjęcia w sposób wyjątkowy!

Wykonaj własnoręcznie album na zdjęcia w sposób wyjątkowy!

brak ocen

Jeżeli jesteś zwolennikiem przechowywania swoich zdjęć w albumie, to własnoręczne jego wykonanie przyniesie Ci dużo zadowolenia i frajdy. Jak się do tego zabrać? Co potrzebne jest, aby go wykonać samemu? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule. Samodzielne wykonanie albumu na zdjęcia z naszymi poradami jest banalnie proste! Wystarczy dobrze się przygotować, zakupić ważne rzeczy i zacząć nad nim pracę.

Co potrzebujesz do rozpoczęcia albumu na zdjęcia?

Zanim rozpoczniesz przygotowywanie albumu na zdjęcia, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu oraz ilości stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami spójną całość włącznie z kolorystyką oraz motywem zdjęć. Stwórz listę zakupów, zakup to, co niezbędne i postaraj się wybrać wolny dzień na wykonanie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność i dać troszkę relaksu.

Baza do albumu na zdjęcia – jaki materiał dobrze wybrać?

Baza do albumu powinna być solidna, raczej sztywna, zwłaszcza jeśli zamierzasz wkleić więcej fotografii. Wybierz do tego celu grubszy papier lub tekturę. Jeśli pragniesz zrobić album z mniejszą ilością zdjęć, możesz do tego użyć zwykłego papieru technicznego.

W jaki sposób złączyć album na zdjęcia?

Możesz do tego celu wykorzystać bindownicę, jeśli taką posiadasz bądź udać się do najbliższego punktu ksero. Kolejnym sposobem są tasiemki. Jest to najmniej kosztowna opcja i wystarczy, jeśli znajdziesz jakąś pasmanterię i zakupisz satynowe albo bawełniane tasiemki. W internecie znajdziesz także otwierane kółka, dzięki jakim łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do wykonania otworów w albumie wystarczy Ci najzwyklejszy dziurkacz.

Co należałoby kupić, aby zrobić album na zdjęcia?

Do stworzenia samodzielnie albumu, przyda Ci się parę akcesoriów papierniczych.

Poniżej lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka oraz cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak dobrze przygotować bazę do albumu?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako pierwsza i ostatnia strona albumu. Na krótszym boku, wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Nie zapomnij, aby otwory na obu tekturkach znajdowały się w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Pamiętaj, aby przed przyklejeniem papieru zrobić w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić gładkie np. czarne, gładkie strony będą prezentować się jak w starych albumach, lub możesz udekorować je w dowolny sposób. Na sam koniec scal wszystkie strony oraz okładki kółkami.

Praktyczne rady, które umożliwią lepsze tworzenie albumu!

Jeżeli zależy Ci na cudownym albumie do zdjęć, który zachwyci Twoją rodzinę i Ciebie samego, to poznaj kilka praktycznych rad, które umożliwią Ci lepsze tworzenie produktu! Postaraj się, aby dekoracje na każdej ze stron były ułożone mniej więcej równo. To zapewni podobną grubość. Nie przesadzaj z elementami ozdobnymi, które mogą nieładnie zaćmiewać zdjęcia. Równocześnie nie bój się połączyć różne struktury oraz kolory!

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii