Jak używać drona - inny wymiar fotografii

Jak używać drona - inny wymiar fotografii

brak ocen

Wykonywanie zdjęć lub kręcenie filmów przy użyciu drona, staje się coraz popularniejsze. Każdemu zdarzyło się na pewno dojrzeć w powietrzu poruszający się z gracją ptaka punkcik.To dron właśnie. Obecnie, zważywszy na cenę, jest to zabawka właściwie na każdą kieszeń, a efekty ujęć, które wykonujemy dronem, są niewymierne. Jednak jak w przypadku robienia każdych fotografii, należy pamiętać o kilku zasadniczych regułach, używając drona. Poniżej przygotowaliśmy zestaw informacji, które pomogą osiągnąć najlepsze rezultaty i genialne relacje z powietrza.

Jak prawidłowo wykonać zdjęcie dronem?

W trakcie robienia zdjęć z powietrza nie zapomnij o podstawowych zasadach fotografowania. W uzyskaniu odpowiednich kadrów pomocne mogą się okazać linie podziału (grid). Dzięki włączeniu ich poprzez aplikację będziesz mógł szukać punktów orientacyjnych i szybciej wykadrować zdjęcia, które Cię interesują.

Czy format RAW jest odpowiedni do zdjęć z drona?

Najlepszą opcją do robienia zdjęć będzie wykonanie ich w formacie RAW. Format ten gwarantuje łatwiejszą edycję. W RAW również wydobywanie prześwietlonych albo zacienionych detali zabawa kolorami oraz ekspozycją jest w znacznym stopniu łatwiejsza aniżeli w formacie JPEG.

Jaki jest odpowiedni czas naświetlania w fotografowaniu dronem?

Czas naświetlania jest kolejnym bardzo istotnym czynnikiem przy robieniu zdjęć z powietrza. Jeśli chcesz wyostrzyć swoje zdjęcia i sprawić, żeby były wyraźniejsze, użyj krótkiego czasu naświetlania. Natomiast jeżeli będziesz chcieć uzyskać odwrotny efekt, to znaczy artystycznego rozmycia, użyj dłuższego czasu naświetlania oraz wyposaż się w filtry ND.

Jaka jest odpowiednia pogoda przy fotografowaniu dronem?

Podczas robienia zdjęć zwracaj baczną uwagę na pogodę. Sprawdź zawsze prognozy przed planowanym lotem. Jak wiadomo pogoda, potrafi być zaskakująca i nawet z niewielkiej chmury może spaść obfity deszcz, który uniemożliwi Ci start dronem oraz utrzymanie go w powietrzu przez dłuższy czas. W związku z tym zainstaluj sobie aplikację, która pomoże Ci zaplanować lot oraz monitorować warunki atmosferyczne.

Jakie jest odpowiednie światło do fotografii dronem?

Z pogodą powiązany jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt – światło. Przebijające się smugi promieni słonecznych mogą nadać nawet najmniej interesującemu terenowi bajecznego charakteru. Z tego względu postaraj się planować latanie dronem rano, albo po południu w trakcie tzw. złotej godziny, kiedy słońce chyli się ku zachodowi albo wznosi przy wschodzie.

Jakich warunków pogodowych unikać przy fotografowaniu dronem?

Kiedy pada deszcz, wieje silny wiatr lub temperatura spada mocno poniżej zera, lepiej odłożyć używanie drona i poczekać na bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne. Urządzenia elektroniczne z założenia, nie są przystosowane do ekstremalnych opadów, mrozu czy hulającego wiatru. Używanie ich w taką pogodę niesie za sobą ryzyko uszkodzenia lub nawet zgubienia drona. Jeżeli jednak z jakichś względów będziesz się upierał przy użyciu drona w wyżej wymienionych okolicznościach, zainstaluj czujniki lądowania i bądź naprawdę ostrożny.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Cieszy mnie fakt, że nauka i właśnie technologia idzie do przodu i są takie bajery.

Oceń:
  • 0
  • 0
Inne artykuły z tej kategorii