Jak kupić pralkę do mieszkania?

Jak kupić pralkę do mieszkania?

brak ocen

Pralkę warto mieć, to nie ulega wątpliwości. Czyste i świeże pranie to przyjemność na wyciągnięcie reki. Dodatkowo dzisiejsze maszyny zaskakują swoimi możliwościami i funkcjami. Małe, duże, przenośne, stacjonarne, z opcją suszenia czy programami dostosowanymi do poszczególnych materiałów. Luksus i wygoda. Żeby ułatwić odpowiedni zakup, przedstawiamy kilka najbardziej popularnych obecnie modeli pralek.

Najbardziej uniwersalna pralka — z drzwiczkami z przodu

Nowoczesna, najbardziej popularna pralka to ta z drzwiczkami z przodu. Ma ona sporo zalet, między innymi dostęp do prania (oraz jego podgląd) jest niezwykle prosty, obsługa także. Pralka tego typu może posiadać sporo funkcji programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz przestrzeń robocza na górnej powierzchni. Na rynku dostępnych jest wiele modeli takich pralek: pod zabudowę bądź wolnostojących, o uniwersalnych wymiarach, slim – czyli o zmniejszonej głębokości, świetna do mniejszych pomieszczeń, jak również big, czyli o dużej pojemności, nawet do parunastu kilogramów wsadu. Dla pewności: pralka o standardowych gabarytach ma około 80 cm wysokości60 cm głębokości oraz 60 cm szerokości. Takie pralki mają jednakże swoje wymagania – muszą być na stałe przyłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach bądź łazienkach.

Czy pralka pakowana od góry sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach?

Tam, gdzie nie da się zamontować standardowej pralki i dodatkowo nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek do przodu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Posiada ona mniejszą szerokość, niemniej  dostęp do prania jest trochę trudniejszy niż w standardowych rozwiązaniach. Tego typu pralki mogą mieć takie same albo analogiczne programy, co ich większe odpowiedniki.

Pralka i suszarka w jednym – pralkosuszarki 

Pralkosuszarki to inny poziom wygody. W jednym urządzeniu można skutecznie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania oraz inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyjęciu z bębna! Do wyboru są różne opcje suszenia, w tym poprzez nagrzewanie lub z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeśli nie ma możliwości do zainstalowania wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Dlaczego warto kupić pralkę turystyczną? 

Niewielka, mobilna i ułatwiająca funkcjonowanie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, bowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania oraz do wirowania odzieży. Powinno się pamiętać, że różnią się one wielkością wsadu. Takie urządzenie możesz wykorzystać przykładowo na urlopie, na działce albo w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w których z różnych względów nie możesz bądź nie chcesz zainstalować standardowej pralki.

Czy pralka wirnikowa jest nadal w modzie?

Nasze babcie nie miały dużego wyboru. Luksusem było posiadanie najprostszej pralki, przeważnie pralki wirnikowej. Obecnie ten model nadal ma się dobrze i jest wybierany przez wczasowiczów lub ludzi podróżujących. Jej obsługa jest mało skomplikowana, a współczesne modele niewiele różnią się od pralek automatycznych. Wyposażone są często w wąż dopływowy, a pracę ułatwia praktyczna wirówka, która skutecznie odpompowuje wodę. Jej dodatkowym atutem jest również niska cena i możliwość łatwego jej przenoszenia, gdyż nie jest ciężka.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Trzeba się dobrze nad zakupem zastanowić, ponieważ no nie jest to najtańszy sprzęt.

Oceń:
  • 0
  • 0
Inne artykuły z tej kategorii